Utställnings Resultat 2022

 

 

 Utställningsresultat 2022

Vid inrapportering måste vi också ha domare, ägare, antalet hundar,
hanar resp tikar och klasser som hundarna tävlat i
NI SOM BLIR BIR var snäll och rapportera in resultaten 
 
Skickas till phalenia@phalenesallskapet.se
 

 

SKK INT Växjö 2022-11-05 (8-13)
Domare Leif Lehman Jörgensen, Danmark
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Änglalyckans RipCurl chkl BIR CACIB Carina Hansén
CH Halsakots Jig Like Daddy chkl BH2 R-cacib Asta Maria Gudbergsdottir
CH Halsakots Jazz In Daddy´s Steps chkl BH3 Ing-Mari Isaksson 
Tikar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Neera junkl BIM Cert-juncert BIR-junior Birgitta Bernhed / Amanda Bernhed Uhlén
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT2 CACIB Mia Sandberg
Thairghay´s Time To Shine junkl BT3 R-cert Mia Sandberg / Marie Forsberg
CH Kecil Vanity Fair vetkl BT4 Lise Verburg
Veteraner Klass Resultat Ågare
CH Kecil Vanity Fair vetkl BIR-vet Vet-cert Lise Verburg
 
 
 
SDHK Nat Timrå 2022-10-16 (1+2)
Domare Michael Ganzer
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Ingen Hane placerad      
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette  vetkl BIR Anki Lindgren
Veteraner Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette  vetkl BIR-vet Anki Lindgren
 

 

SKK INT Sundsvall 2022-10-15 (5+6)
Domare Marianne Holmli, Norge
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Freetain´s Jiggeraon Lechbellon chkl BIM CACIB Anne Grethe Lyngstad
Beautiful Hope Lucky Luke junkl BH2 Cert Anne Grethe Lyngstad
Thaighay´s Talk Of The Town junkl BH3 R-cert Marie Forsberg
Fagraflora´s Complete Chaos ukl BH4 Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vetkl BIR  Anki Lindgren
Noble Nadirs Faline ökl BT2 Cert CACIB Frida Svedin
Beautiful Hope Kafree Taina ökl BT3 R-cert R-cacib Anne Grethe Lyngstad
CH Well-Heeleds a Sassy Sailor chkl BT4 Ingela Björkman
Veteraner Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vetkl BIR-vet Anki Lindgren
 
 
 
SDHK Nat Högbo 2022-09-18 (4+2)
Domare Monica Vikner Stafberg
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
Mixtras Incredible Ikaros junkl BIR Cert BIR-junior Lotta Finnhammar
CH Vittoria´s Zebastian chkl BH2 Karin Johansson
CH Vittoria´s Carter chkl BH3 Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Redneck vetkl BIM Karin Johansson
Veteraner Klass Resultat Ägare
Vittoria's Redneck vetkl BIR-vet  Karin Johansson
Uppfödare Klass Resultat Ägare
Vittoria´s Kennel uppf 1 HP Karin Johansson
 
 
 
SKK INT Högbo 2022-09-17 (3+4)
Domare Marita Öslund Holmsten
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIM CACIB Karin Johansson
Attention junkl BH2  
Tikar Klass Resultat Ägare
Adorable junkl BIR Cert BIR-junior Marika Teinert
CH Thairghay's Oh My Gosh chkl BT2 CACIB Marika Teinert
CH Vittoria´s Redneck vetkl BT3 Karin Johansson
Mixtras Irresistible Iris junkl BT4 Marita Thorén
Veteraner Klass Resultat Ägare
Vittoria's Redneck vetkl BIR-vet Vet-cacib Karin Johansson

 

SKK Nat Gimo 2022-09-11 (3+2)
Domare Birte Scheel, Danmark
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIR Karin Johansson
CH Vittoria´s Zebastian chkl BH2 Karin Johansson
Tikar      
ingen tik placerad      
 
 
 
SDHK Nat Tågarp 2022-09-11 (6+12)
Domare  Asta Maria Gudbergsdottir
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Cinta Abadi´s Dancing On My Own ökl BIR Cert Lise Verburg
Thairghay´s Underneth The Star junkl BH2 R-cert Anette Johlin
Tikar Klass Resultat Ägare
Blicci´s Sunkissed Sienna ökl BIM Cert Champion Anette Johlin
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT2 Mia Sandberg
Polar Wings Operetta Silva ukl BT3 R-cert Pernilla Rydell
Thairghay´s Time To Shine junkl BT4 Mia Sandberg / Marie Forsberg
Valpar Klass Resultat Ägare
Ängalyckans Everlasting Love 4-6 mån BIR-valp Birgit Kilemar
Putterflies Malfoy The Death Easter 6-9 mån BIR-valp Emilia Karlsson
 

 

SKK Nat Falsterbo 2022-09-10 (3+2)
Domare Åsa Fröding Andersson
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Halsakots Jig Like Daddy chkl BIR Asta Maria Gudbergsdottir
CH Änglalyckans Repcurl chkl BH2 Carina Hansén
Tikar Klass Resultat Ägare
Polar Wings Operetta Silva ukl BIM Cert Pernilla Rydell
Blicci´s Sunkissed Sienna ökl BT2 R-cert Anette Johlin
 
 
 
SKK Nat Öland 2022-09-03 (2+5)
Domare Mikael Nilsson
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Freetain´s Jiggeraon Rockoman chkl BIM Cert Champion Marin James French
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BIR Mia Sandberg
On The Moon All I Ask Of You junkl BT2 Cert Cecilia Kungberg 

 

SKK Nat Ljungskile 2022-08-28 (3+6)
Domare Anna Uthorn
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Vittoria´s Zebastian chkl BIR Karin Johansson
Marimia´s Wish I Could Fly  ökl BH2 Cert Champion Marianne Blomqvist
Tikar Klass Resultat Ägare
Marimia´s It Must Have Been Love ökl BIM Cert Marianne Blomqvist
CH Vittoria´s Redneck vetkl BT2 Karin Johansson
Blicci´s Sunkissed Sienna ökl BT3 R-cert Anette Johlin
Noble Nadirs Naamari junkl BT4 BIR-junior Caroline Bernhed
Veteran Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Redneck vetkl BIR-vet Karin Johansson
Valpar Klass Resultat Ägare
A´Dior´s I Still Belive valp BIR-vel Veronica Christensson
 
 
 
SKK NORDIC Visby 2022-08-28 (1+5)
Domare Lisa Molin 
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Ingen Hane placerad      
Tikar Klass Resultat Ägare
Thairghay´s Time To Shine junkl BIR Cert NORDIC Cert Mia Sandberg / Marie Forsberg
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT2 Nordic-R-cert Mia Sandberg
Jockums Madicken ukl BT3 R-cert Sara Falk
 
 
 
Minigruppen Nat Ljungskile 2022-08-27 (6+9)
Domare Eva Liljekvist Borg
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Accuro´s Deeply Loved Kelo chkl BIR Cert Champion BIS Catharina Lykke Hell 
CH Vittoria´s Carter chkl BH2 Karin Johansson
CH Vittoria´s Star Of Fire vetkl BH3 Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Naamari junkl BIM Cert BIR-junior Caroline Bernhed
Accuro´s Åsbygdas Stjerne chkl BT2 R-cert Catharina Lykke Hell
Blicci´s Sunkissed Sienna ökl BT3 Anette Johlin
Munköns Lilla Tingeling ukl BT4 BIR-unghund Eva Brattstig
Veteraner Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Star Of Fire vetkl BIR-vet BIS-4 Karin Johansson
Uppfödargrupp Klass Resultat Ägare
Vittoria´s Kennel   1-HP BIS Karin Johansson
Valpar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Pearl valp BIR-valp BIS3-valp Birgitta Bernhed och Amanda Bernhed Uhlén
Marimia´s Art Garfunkel valp BIM-valp Marianne Blomkvist
 
 
 
SKK Nat Visby 2022-08-27 (1+5)
Domare Marrku Kipina, Finland
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Ingen hanund placerad      
Tikar Klass Resultat Ägare
Thairghay´s Time To Shine junkl BIR Cert Mia Sandberg / Marie Forsberg
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT2 R-cert Mia Sandberg
 
 
 
SKK NORDIC Norrköping 2022-08-21 (4+9)
Domare Carina Andersson Rapp
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIR NORDIC-Cert Karin Johansson
Noble Nadirs Olaf junkl BH2 Cert NORDIC R-cert Anki Lindgren
Fagra Flora´s Complete Chaos ukl BH3 R-cert Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
On The Moon All I Ask Of You junkl BIM Cert NORDIC-Cert BIR-junior Cecilia Kungberg
CH Rosine Vivevanette vetkl BT2 NORDIC-R cert Anki Lindgren
CH Vittoria´s Redneck vetkl BT3 Karin Johansson
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT4 R-cert Mia Sandberg
Veteran Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vetkl BIR-vet Anki Lindgren
CH Vittoria´s Redneck vetkl Vet 2 Karin Johansson

 

SKK INT Eskilstuna 2022-08-20 (5+7)
Domare Peter Harsányi, Ungern
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIR CACIB Karin Johansson
Attention junkl BH2 Cert R-cacib BIR junior  Marika Teinert
CH Vittoria´s Zebastian chkl BH3 Karin Johansson
Fagra Flora´s Complete Chaos ukl BH4 R-cert Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vet BIM  Anki Lindgren
Thairghay´s Oh My Gosh ökl BT2 Cert CACIB Championat Marika Teinert
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT3 R-cert R-cacib Mia Sandberg
CH Well-Heeleds A Sassy Sailor chkl BT4 Ingela Björkman
Veteran Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vetkl BIR-vet Anki Lindgren
CH Vittoria´s Redneck vetkl Vet 2 Karin Johansson

 

SKK NORDIC Askersund 2022-08-14 (3+5)
Domare Samuel Carlid
 
Hanar Klass Resultat Ägare
MariMia’s Wish I Could Fly ökl BIR Cert NORDIC-Cert Marianne Blomqvist
Tikar Klass Resultat Ägare
Inga tikar blev placerade      
 
 
SKK NORDIC Ronneby 2022-08-14 (4+6)
Domare Birgitta Kremser, Slovakien
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Ängalyckans Ripcurl ökl BIM Cert NORDIC Cert Champion Carina Hansén
Putterflies Luxing The Lavish junkl BH2 R-cert Nordic R-cert Isabelle Åström
Tikar Klass Resultat Ägare
CH A´Dior Dream I Told You Soo chkl BIR NORDIC Cert Stina Bjerringgaard Hansen
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BT2 Cert NORDIC R-cert Anette Johlin
On The Moon All I Ask Of You junkl BT3 R-cert Cecilia Kungberg
A´Dior Dream I´m Ypors I Have Alway ukl BT4 Stina Bjerringgaard Hansen
Valpar valp Resultat Ägare
Thairghay´s Underneath The Star valp BIR-valp Anette Johlin
 
 
 
SKK Nat Överkalix 2022-08-13 (2+2)
Domare Jari Partanen, Norge
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Olaf junkl BIM Cert Anki Lindgren
Fagra Flora´s Complete Chaos ukl BH2 R-cert Ankil Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vet BIR Anki Lindgren
Veteran Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vet BIR-vet Anki Lindgren
Valpar Klass Resultat Ägare
White Curls Eternal Sunshine valp BIR-valp Anna-Lena Sjölander
 
 
 
SDHK Nat Ronneby 2022-08-13 (0+6)
Domare Linda Mills, Irland
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
Ingen hane anmäld      
Tikar Klass Resultat Ägare
On The Moon All I Ask Of You junkl BIR Cert Cecilia Kungberg
On The Moon Riding The Rainbow ökl BT2 R-cert Cecilia Kungberg
Polar Wings Operetta Silva ukl BT3 Pernilla Rydell
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghays Underneath The Star valp BIR-valp Anette Johlin
Putterflies Malfoy The Death Eater valp Valp 2 Emilia Karlsson
 
 
 
SKK INT Svenstavik 2022-08-06 (2+1)
Domare Joakim Ohlsson
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Freetain´s Jiggeraon Lechbellon chkl BIR Cert Champion Anne-Grethe Lyngstad
Tikar Klass Resultat Ägare
Inga tikar placerade      

 

SKK NORDIC Ransäter 2022-07-31 (4+11)
Domare Anette Edlander
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Marimia´s Wish I Could Fly ökl BIM Cert NORDIC-Cert  Marianne Blomqvist
CH Kilemars Sky River Mjöd chkl BH2 NORDIC R-cert Birgit Kilemar
Beautiful Hope Lucky Loke junkl BH3  Ingeborg Therese Olaussen
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Änglalyckans Dreamcatcher chkl BIR NORDIC-cert Mia Sandberg
Freetain´s The One Rihanna Star ökl BT2 cert NORDIC-Rcert Ingeborg Therese Olaussen 
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BT3 R-cert Anette Johlin
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT4 Mia Sandberg
Valpar valp Resultat Ägare
Thairghays Underneath The Star valp BIR-valp Anette Johlin
 
 
 
SKK INT Västerås 2022-07-24 (3+4)
Domare Nina Karlsdotter
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
 CH Vittoria´s Carter  chkl  BIM CACIB  Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ågare
 CH Vittoria´s Cammy  chkl  BIR CACIB  Karin Johansson
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BT2 Cert R-cacib Anette Johlin
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghays Underneath The Star valp BIR-valp Anette Johlin

 

SKK NORDIC Märsta 2022-07-23 (3+4)
Domare Rita Kadike-Skadina, Lettland
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
Ingen hane placerad      
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Cammy chkl BIR NORDIC cert Karin Johansson
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BT2 Cert NORDIC R-cert Anette Johlin
Blicci´s Scarlet Symphny ukl BT3 R-cert Mia Sandberg
CH Änglalyckans Dreamcatcher chkl BT4 Mia Sandberg
Valpar valp Resultat Ägare
Thairghays Underneath The Star valp BIR-valp Anette Johlin
 
 
 
SKK NORDIC Sjulnäs 2022-07-16 (1+2)
Domare Hans Almgren 
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
Fagra Flora´s Complete Chaos junkl BIM Cert NORDIC Cert Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vetkl BIR NORDIC Cert Anki Lindgren
Veteraner Klass Resultat Ägare
CH Rosine Vivevanette vetkl BIR Veteran Anki Lindgren
Valpar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Olaf valpkl BIR-valp Anki Lindgren
 
 
 
SKK INT Tvååker 2022-07-09 (1+5)
Domare Marianne Baden, Danmark
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Änglalyckans Ripcurl ökl BIM Cert CACIB Carin Hansén
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Änglalyckans Dreamcatcher chkl BIR CACIB Mia Sandberg
 Blicci´s Three Steps To Heaven  junkl BT2 Cert   Martin James French
 Blicci´s Sunkissed Sienna ukl   BT3 R-cer R-cacib Anette Johlin 
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghays Underneath The Star valp BIR-valp Anette Johlin
 
 
 
SKK Nat Alfta 2022-07-09 (1+1)
Domare Hans Almgren
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIM Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Cammy chkl BIR Karin Johansson
 
 
SKK Nat Tvååker 2022-07-08 (1+6)
Domare Karin Sjöholm Östlund
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Ingen hane placerad      
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Änglalyckans Dreamcatcher chkl BIR Mia Sandberg
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BT2 Cert Anette Johlin
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghays Underneath The Stars valp BIR-valp Anette Johlin
 
 
 
SKK NORDIC Gällivare 2022-07-03 (1+3)
Domare Anna-Lena Angeria 
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Fagra Floras Complete Chaos junkl BIR Cert NORDIC-Cert  Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
Thairgayh´s Perfect Fantasy ökl BIM Cert NORDIC Cert Johanna Fält Viklund
Valpar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Olaf valp BIR-valp Anki Lindgren
 
 
 
SDHK Nat Eskilstuna 2022-07-02 (2+4)
Domare Sara Nordin 
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIM Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
Johtina´s Evelina ukl BIR Cert Inger Ronnekvist 
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BT2 R-cert Mia Sandberg
CH Vittoria´s Cammy chkl BT3 Karin Johansson
Veteraner Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Redneck vetkl BIR vet Karin Johansson
Uppfödargrupp Klass Resultat Ägare
Vittoria´s kennel uppf klass HP Karin Johansson
 
 
SKK NORDIC Borås 2022-07-01 (3+7)
Domare Dan Ericsson
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
Halsakots Jazz In Daddys Steps chkl BIR NORDIC Cert Ing-Marie Isaksson
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Kecil Apostophe chkl BIM NORDIC Cert Lise Verburg, Danmark 
A´dior Dream I´m Yours I Have Alway junkl BT2 R-cert Nordic reserv cert Stina Bjerringgard, Danmark
Jockums Madicken ukl BT3 Sara Falk
MariMias It Must Have Been Love ökl BT4 Marianne Blomqvist
 
 
 
SDHK Nat Vännäs 2022-06-19 (1+1)
Domare Maria Lönnhammar
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Fagraflora’s Complete Chaos junkl BIM CERT BIS-JUNIOR 4
Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Rosine ViveVanette vetkl BIR BIS 3 Anki Lindgren
Veteran Klass Resultat Ägare
CH Rosine ViveVanette vetkl BIR-vet BIS 3 veteran Anki Lindgren
Valpar Klass Resultat Ägare
Noble Nadir’s Olaf valpkl BIR-valp Anki Lindgren
  
 
 
SKK NORDIC Leksand 2022-06-19 (1+1)
Domare Marin Johansson
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Yöperhon Masa Mainio chkl BIR NORDIC cert Joefina Saarijärvi
Tikar Klass Resultat Ägare
ingen tik placerad      
 
 
 
SKK NORDIC Vännäs 2022-06-18 (2+2)
Domare Karl-Erik Johansson
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Yöperhon Masa Mainio chkl BIR Nordic Cert  Josefina Saarijärvi
Fagraflora’s Complete Chaos junkl BH2 Cert R-NORDIC cert Anki Lindgren
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Yöperhon Mette Melissa chkla BIM Cert NORDIC cert SEUCH Josefina Saarijärvi
CH Rosine ViveVanette vetkl BT2 R-Nordic  Anki Lindgren
Veteran Klass Resultat Ägare
CH Rosine ViveVanette vetkl BIR Veteran Anki Lindgren
Valpar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Olaf valp

BIR valp

Domare Kerstin Henriksson

Anki Lindgren
 
 
SDHK Nat Vänersborg  2022-06-12 (1+5)
Domare Svein Helgesen, Norge
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
ingen placerad      
Tikar Klass Resultat Ägare
Polar Wings Operetta Silva ukl BIR Cert Pernilla Rydell
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghay´s Unicorn Magic valp BIR-valp Malin Harlén
 
 
 
SKK INT Vänersborg  2022-06-11 (0+5)
Domare Cindy Pettersson
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Ingen hane anmäld      
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Noble Nadirs Flower chkl BIR CACIB Birgitta Bernhed & Amanda Bernhed Uhlén
Noble Nadirs Naamari junkl BT2 Cert Caroline Bernhed
Well-Heeleds a Skipper´s Skill ökl BT3 R-cert R-cacib Annica Carlsson
On The Moon Ridig The Rainbow ökl  BT4  Charlotte Barvestad
 
 
 
SKK Nat Norrköping 2022-06-05 ( 1+5)
Domare Anette Edlander 
 
Hanar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Zebastian chkl BIR Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Blicci´s Scarlet Symphony chkl BIM Cert Mia Sandberg
CH Vittoria´s Cammy chkl BT2 Karin Johansson
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BT3 R-cert Anette Johlin
Valpar Klass Resultat Ägare

Thairghay´s Underneath The Stars

valp 4-6 mån

1 HP BIR valp

Domare Carina Johansson

Anette Johlin


 
SDHK Nat Norrköping 2022-06-04 (2+3)
Domare Joakim Ohlsson 
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIR Karin Johansson
CH Vittoria´s Zebastian chkl BH2 Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
Blicci´s Sunkissed Sienna ukl BIM Cert Anette Johlin
CH Vittoria´s Cammy chkl BT2 Karin Johansson
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghay´s Underneath The Stars valp 1 HP BIR valp Anette Johlin
 
  
 
SKK Nat Piteå 2022-05-29 (1+0)
Domare Per Kristian Andersen, Norge 
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Fagraflora´s Complete Chaos junkl BIR Cert Anki Lindgren
Valpar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Olaf valp BIR valp Anki Lindgren
 
 
 
SKK INT Gimo 2022-05-28 (1+1)
Domare Maria Lönnhammar 
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
CH Vittoria´s Carter chkl BIM CACIB Karin Johansson
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Vittoria´s Cammy chkl BIR CACIB Karin Johansson
Valpar Klass Resultat Ägare
Attention valp BIR valp hane Marika Teinert
Adoroble valp BIM valp tik Marika Teinert
 
 
 
SDHK Nat Hässleholm 2022-05-22 (4-6)
Domare Jens Karlsson 
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Halsakots Jig Like Daddy ökl BIR Asta Maria Gudbergsdottir
Johtina´s Lonely junkl BH2 Cert BIM junior Anita Jonsson
Tikar Klass Resultat Ägare
On The Moon All I ask of You junkl BIM Cert BIR junior Cecilia Kungberg
Änglalyckans Dreamcatcher chkl BT2 Mia Sandberg
Veteran Klass Resultat Ägare
Regge Vive Vanette vet BIR-vet Carina Hansén
Valpar Klass Resultat Ägare
Putterflies Mirachle Max The Healer valp BIR-valp  Britta Lindblad
Thairghay´s Underneath The Stars Valp Valp 2 Anette Johlin
 
 
 
SKK NORDIC Hässleholm 2022-05-21 (5+11)
Domare Elisabet Spillman Åkerlund 
 
Hanar Klass Resultat
Ägare
Halsakots Jig Like Daddy ökl BIR CERT NORDIC cert Champion Asta Maria Gudbergsdottir
Blicci´s Tell it To My Heart junkl  BH2 R-cert R-NORDIC    Stina Bjerringgaard Hansen
Putterflies Luxing The Lavish junkl BH3 Isabelle Åstrand
Tikar Klass Resultat Ägare
CH Änglalyckans Dreamcatcher chkl BIM NORDIC-Cert Mia Sandberg
Halsakots Look At Me Now   ökl  BT2 cert R-NORDIC  Asta Maria Gudbergsdottir
A´Dior Dream I´m Yours I Have Always junkl BT3 r-cert Stina Bjerringgaard, DK
Blicci´s Three Steps to Heaven junkl BT4 Martin James French
 
 
 
SKK NORDIC Skara 2022-05-08 (2+2)
Domare Elisabet Spillman  
 
Hanar Klass Tid (sek.)
Fel Placering
Noble Nadirs Hermes ökl BIR Cert NORDIC Cert 0 Sofie Henricsson
Inga tikar placerade        
 
   
 
SDHK Nat Skara 2022-05-07 (2+1)
Domare Lisa Molin 
 
Hanar Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Hermes ökl BIM Cert Sofie Henricsson
Tikar Klass Resultat Ägare
On The Moon Swinging On A Star ökl BIR Cert Birgitta Bernhed & Amanda Bernhed Uhlén 
Valpar Klass Resultat Ägare
Thairghay´s Unicorn Magic 4-6 mån BIR 1 HP Malin Harlén
Noble Nadirs Olivia 6-9 mån BIR BIS-2 Brgitta Bernhed & Amanda Berhed Uhlén
 
 
 
SKK INT Backamo 2022-05-01  (4+5)
Domare Johan Andersson 
 
Hanar Klass Resultat Ågare
Regge Vive Vanette chkl BIM CACIB Hansén Carina
Änglalyckans Ripcurl ökl BH2 Cert Hansén Carina
Tikar  Klass Resultat Ägare
Noble Nadirs Naamari junkl  BIR Cert Caroline Bernhed 
 
 
 
SKK Nat Västerås 2022-04-24  (1+2)
Domare Annika-Ulltveit Moe 
 
ingen hane eller tik placerad      
Valpar Klass Resultat Ägare
Attention valp hane BIM Marika Teinert
Adorable valp tik BIR Marika Teinert
 
 
SKK INT Malmö 2022-04-16 (5+6)
Domare Kurt Nilsson 
 
Hanar
Klass Resultat Ägare
CH Halsakots Look Like A Legend chkl BIM CACIB Asta Maria Gudbergsdottir
Blicci´s Tell It To My Heart junkl BH2 Cert Stina Bjerringgaard, DK
CH Halsakots Jazz In Daddy´s Step chkl BH3 R-cacib Ing-Marie Isaksson
Tikar Klass Resultat Ägare
CH A´Dior Dream I Told You Sooo chkl BIR Cert CACIB Stina Bjerringgaard, DK
 CH Kecil Apostrophe  chkl  BT2 R-cert R-cacib Lise Verburg, DK 
 


   

Foton från Utställningar

et (3)
5